sobota, 14 października 2017
Ale tu bałagan!
Na fejsbuku krąży artykuł o tym jak to inteligentni ludzie mają bałagan na biurku, przeklinają i chodzą późno spać. Bardzo to dziwaczne konstatacje, tym bardziej, że nie nijak nie podparte wiedzą.
poniedziałek, 25 września 2017
Pisać nie mam czasu
Stąd spora przerwa, która jednak nie powinna być przeszkodą w czytaniu i ROZPOWSZECHNIANIU wieloletniego dorobku tego bloga. Szkoda jednak, że ciągle jest tak samo: czytelnicy na ogół nie widzą wartości systemowych i czytają jako ciekawostki. No i mamy jak mamy: wszyscy chcą zarządzać eksploatacją, ale na podstawie własnej intuicji. Może przypadkiem się uda.
poniedziałek, 04 września 2017
Brawo! Zrobiliśmy tak, że źle już będzie zawsze!
Jak wiadomo zajmuję się upowszechnianiem prawidłowych metod eksploatacji, a co za tym idzie – dochodzeniem do prawdy i mechanizmami powstawania i likwidacji błędów. Właściwie o tym są moje blogi, które mają spowodować poprawianie systemów eksploatacyjnych w Warszawie i Polsce. Kto chce może korzystać i za granicą... Otóż na przykładach napisów informacyjnych można najlepiej pokazać jak zachowują się kierownicy eksploatacji nie mający dostatecznych kompetencji eksploatacyjnych. Ponieważ jednak są na stanowiskach decydenckich, chcą wykazać swoją mądrość większą, czyli obniżyć poziom do swojego.
niedziela, 27 sierpnia 2017
Dobre przykłady czyli wzorce eksploatacyjne
Nieraz już pokazywałem przykłady parkowania na chodniku lekceważącego dobre obyczaje. Każdego dnia mogę robić nowe zdjęcia. Kierowcy, mający certyfikaty w postaci prawa jazdy najczęściej w ogóle nie wiedzą jakie są przepisy w tej sprawie. Zachowują się tak jak tłum innych.
sobota, 19 sierpnia 2017
Drogi rowerowo-piesze na moście Łazienkowskim.
Otwarte niedawno ścieżki dobudowane do mostu Łazienkowskiego były zapowiadane już przy jego odbudowie po pożarze. Warto napisać dwa słowa przy tej okazji. Otóż trzeba się cieszyć, że brakujący w sieci rowerowej odcinek w końcu zrealizowano. Tak naprawdę gdyby nie pożar trzeba by wciągać rowery rynnami przy schodach. Oczywiście lepsze było tamto rozwiązanie niż nic. Ruch rowerowy, jak i pieszy tu przecież niewielki. Ale nowa inwestycja przyniosła nową myśl.
czwartek, 10 sierpnia 2017
Polepszenie pogarszające.
Wielkim problemem, jest to, że własności eksploatacyjne tworzy się w czasie koncypowania i projektowania. Po wyprodukowaniu często bardzo trudno jest coś poprawić, nie mówiąc już o tym, że już na początku eksploatacji mogą się zdarzyć duże awarie, przynoszące różne szkody.
poniedziałek, 31 lipca 2017
Po raz kolejny – źle... Nowe oznakowanie w tunelach.
W tunelach dzielnicy Grochów-nie-Praga-Pd. w Warszawie zawieszono nowe, podświetlane wskaźniki informacyjne. Była okazja, żeby naprawić choć trochę bałagan nazewniczy i informacyjny. Wypada je ocenić z punktu widzenia również problemów przedstawionych na tym blogu. Otóż można zauważyć, że część wskazań jest dobra, ale część ignoruje np. moje ustalenia. Wskaźniki w tunelu pod rondem Waszyngtona są i dobre i złe. Dlaczego złe? Dlaczego to się nie zgadza nawet z tymi pismami udającymi odpowiedzi na moje wskazania? Znów zaprojektowały przypadkowe osoby, wg niejasnych zasad, pozorując jakiś system... Znowu wydano nasze pieniądze na utrwalanie zła?
niedziela, 09 lipca 2017
Połowę więcej zabitych!!!!!
Jakiś czas temu ukazała się informacja o skutkach wyłączenia na długi okres fotoradarów na drogach, w związku z ustawą zakazującą gminom ich używania. Widzę, że przeszła bez echa! Nikt już nie pamięta,że spowodowało to połowę więcej ofiar śmiertelnych! Państwo to spowodowało i państwo znów przemilcza, podnosząc wiele błahych problemów...
sobota, 01 lipca 2017
Maniakalne wjeżdżanie na chodnik
Dziś jeszcze raz o parkowaniu na chodniku. Jest ono traktowane jako obowiązek (mania taka?), bo kierowcy tak dbają o innych kierowców, żeby mieli więcej miejsca do jeżdżenia. Oni myślą, że tak usprawniają ruch... Zupełnie nie wiedzą, że pozostawiona dla pieszych szerokość chodnika musi być nie mniejsza niż 1,5 metra. Niejeden już się zdziwił i twierdził, że takie przepisu nie ma, a chodnik to dodatkowy parking. Zresztą nie trzeba przepisów: wystarczy kultura ogólna.
środa, 21 czerwca 2017
Niszczenie samolotu 101 „nad ziemią”.
Niejaki Macierewicz, kontynuując – pod patronatem Rydzyka - swoje dzieła smoleńskie zapodał, że badania będą trwały jeszcze rok, a przedtem pokazał żartobliwe doświadczenia nad tym wypadkiem wytworzone przez niejakiego Berczyńskiego. Rozpowiada cały czas, że samolot się rozpadł nad ziemią, a z tego wynika, że były wybuchy i zamach. Wielokrotnie też wmawia ludziom, że to wszystko co robi jest naukowe, a eksperci wybitni. Wielokrotnie pisałem jak ta grupa fałszuje dowodu i zachowuje się infantylnie, pokrzykując na wszystkich, co się sprzeciwiają. Zawiadomiona o tym prokuratura – zbyła mnie, nawet nie udając, że przeczytała i zrozumiała, o co chodzi, a nawet nie odnosząc się do moich kwalifikacji. Przecież pisałem to jako ekspert-wypadkoznawca (biegłym byłem długo) i publicysta na portalu-gazecie Progress for Poland. Prokuratura twierdzi, że to tylko wiadomość elektroniczna jakiegoś pana!!!
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl