czwartek, 13 października 2016
Zapiekłość inżyniera eksploatacji, przyjaciela Anodiny i Agory (1)
Wydawać by się mogło, ze zawód inżyniera eksploatacji (ze specjalizacjami odpowiednimi) jest bezpieczny, bo powinien dawać pracę wszędzie. Otóż tak nie jest! Przede wszystkim prawie żadne ogłoszenia nie dotyczą takich stanowisk, a jeśli już to ważniejsza, niż nawet wybitna fachowość, okazuje się znajomość angielskiego oraz Excela. Przecież potrzebne tabelki, a pracodawcy nie chce się udzielać wsparcia technicznego pracownikom merytotycznym. Zupełnie tak, jakby profesjonalna eksploatacja to był tylko taki dodatek do tych prostych umiejętności.
niedziela, 09 października 2016
Wydawać by się mogło
Wydawać by się mogło, że po tylu latach pisania o eksploatacji tu i tam, zmiany w myśleniu powinny być zasadnicze. Niestety, po raz kolejny miałem okazję usłyszeć, że to w ogóle nieważne co piszę, bo liczy się tylko to co wojna i komuna spieprzyła i co ciągle funkcjonuje jako urzędowe.
piątek, 30 września 2016
Metro na Grochowie-nie-Pradze-Pd. Projektowanie po warszawsku po raz kolejny
Wielokrotnie pisałem o tym skąd się wzięły i ile są warte projekty metra czy tramwaju „na Gocław”. Dziś przypomnę jak to wykombinowano metro, a o tramwaju jeszcze przyjdzie czas po propagandowym spotkaniu w ratuszu, gdzie tzw. specjaliści i działacze oczekiwali, żeby ekspert się zamknął. Należy wszystkim pogratulować „społecznej” postawy. Dlatego burmistrz może potem mówić co mówi.
poniedziałek, 19 września 2016
Nowe „dowody” Macierewicza i kolegów, czyli – jak zawsze
Ponieważ dochodzenia i dochodzeniowcy to ważne rzeczy w procesach eksploatacji trzeba tu umieścić i ten tekst opublikowany w Progress for Poland kilka dni temu, po pseudokonferencji podokomisji MON. Każdy musi się dowiedzieć na co wydawana są ich pieniądze przez niekompetentne osoby. Smutne to widowisko, które podoba się np. Małgorzacie Gosiewskiej, czy Janowi Marii Jackowskiemu, co to twierdzą, że PO zawsze kłamała i nie wiemy co się stało w Smoleńsku. Wczoraj dotarł do mnie filmik z informacją lotniczego redaktora Setlaka, który opisuje wiele katastrof typu smoleńskiego, a więc spowodowanych zejściem zbyt nisko oraz uszkodzeniem skrzydła. Powodowało to zawsze odwrócenie się na plecy.... Rzecz byłą publikowana na smolensk.gov.pl.
poniedziałek, 12 września 2016
Zdymisjonowany wiceprezydent się skarży, że to podłość
No nieeee! Tenże wiceprezydent Jacek Wojciechowicz podle mnie potraktował zarówno kiedyś, jak i teraz, w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dziękuję za zaproszenie i kolejne udawanie, że nie ma sprawy.
sobota, 03 września 2016
Marek Szolc: Polska chora na legislitis – o nadmiernej produkcji prawa
Problem prawa jest zupełnie zasadniczy dla funkcjonowania społeczeństwa. Jest ono samo systemem eksploatacyjnym, a więc ważna jest jego eksploatacyjność, łatwość właściwego stosowania zarówno z powodu unikania błędów z powodu niedostatecznych kwalifikacji stosujących je, jak z powodu niejasności i celowego stosowania kruczków prawnych. Prawo jest też ważną częścią wielu innych systemów eksploatacyjnych, a więc wpływa na ich eksploatacyjność w sposób zupełnie zasadniczy: techniczny i ekonomiczny. Dlatego publikuje tu bardzo dobry tekst Marka Szolca. RW
niedziela, 28 sierpnia 2016
Pomnik się należy Generałowi?
Kolejna odmiana kultu smoleńskiego to pomnik generała Błasika, czyli „Mojego Andrzeja” jak powtarza wdowa po nim. Co prawda w tylko w bazie w Krzesinach, ale… Trzeba o tym pisać, bo naprawdę będzie to zaprzeczenie wszystkiego, co napisałem na temat inżynierii eksploatacji. Została ona wypracowana w środowiskach wojskowych przede wszystkim, bo tam bardzo odczuwać można wszelkie nieprawidłowości, weryfikowane w walce… Teraz rząd każe uczestniczyć wojsku w przedstawieniach stojących w jaskrawej sprzeczności z tą wiedzą…
niedziela, 21 sierpnia 2016
Blog jako publikacja ciągła
ZWRACAM UWAGĘ, ŻE BLOG TEN NIE JEST ZBIOREM OKAZJONALNYCH ZAPISKÓW, A ZAJMUJE SIĘ PROPAGOWANIEM PROFESJONALNEJ WIEDZY O EKSPLOATACJI, KTÓRA POWINNA PRZYSPIESZAĆ ROZWÓJ POLSKI. SUGERUJĘ CZYTANIE WSZYSTKIEGO UWAŻNIE, A NIE TYLKO OSTATNIEGO POWIERZCHOWNIE. KAŻDEMU MOŻE TO POMÓC, A WIĘC I WSZYSTKIM.
niedziela, 07 sierpnia 2016
Rowerowy „proceder”
„Policja i straż miejska zamierzają walczyć właśnie z jednym z tych procederów: przejeżdżania na rowerze przez przejście dla pieszych. Według przepisów z roweru należy zejść i przeprowadzić go przez przejście. Za niedostosowanie się do przepisów grozi mandat w wysokości 100 zł”. Taką wiadomość rozpowszechniono w gazecie po następującym wyliczeniu grzechów rowerzystów: „Głównymi przyczynami wypadków są nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu (606 – 36,9% ogółu), nieprawidłowy manewr skrętu (208 – 12,7%), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (173 – 10,5%), nieprawidłowe przejeżdżanie na przejściach dla pieszych (112 – 6,8%), nieprawidłowe omijanie (73 – 4,4%), jazda po niewłaściwej stronie drogi (57 – 3,5%)”.
niedziela, 31 lipca 2016
Czy jestem ekspertem lotniczym....
Co jakiś czas pojawiają się jacyś mądrzy inaczej, aby zaatakować moje fachowe opinie smoleńskie. Działają albo napuszczeni przez wiadomych ludzi, albo też czują się w obowiązku bronić wiadomej opcji. Czasem też - podstawić mi nogę, oczywiście kierując się wartościami "chrześcijańskimi". Muszę to napisać w cudzysłowie, bo sam wiem to i owo na temat religii, a też nie chciałbym sprawić przykrości religijnym znajomym.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 34
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl