poniedziałek, 28 listopada 2016
Wiceminister obrony narodowej chce odebrać doktorat Laskowi?
Przyznam, że wiadomość o tym, że minister wniosek taki dał do Wojskowej Akademii Technicznej mnie zadziwił. To miałby być kolejny stopień paranoi smoleńskiej? Chyba tak, bo przecież ta siłą polityczna posługuje się wieloma utytułowanymi ludźmi, którzy ośmieszają wszelkie tytuły naukowe. Szkoda ich wymieniać.
niedziela, 20 listopada 2016
Ścinanie skrzydłem brzozy smoleńskiej
Przeglądając ilustracje na temat katastrofy samolotu nr 101 w 2010 r. natrafiłem na obrazek przypominający moje, które umieściłem na tym blogu. Pokazuje on mechanizm ścinania brzozy i to lepiej niż ja to zrobiłem. Publikuje go więc tutaj, z odpowiednim komentarzem.
niedziela, 13 listopada 2016
Kto to jest ekspert eksploatacji
Bez zdziwienia kolejne razy odnotowałem ataki różnych ludzi nadających sobie prawo do wykpiwania mnie za pomocą głupich pytań. Wielokrotnie już pisałem o słynnym czego „eksploatacji ekspertem jesteś”. Na pewno się nie znasz, bo nie ma takiego zawodu w jakimś spisie. Świadczy to o niezrozumieniu w ogóle języka polskiego, bo przecież z samego pojęcia ekspert eksploatacji wynika, że chodzi właśnie o samą eksploatację i to wszystkiego. Nie trzeba do zrozumienia tego mieć specjalnie dużej wiedzy. Można co najwyżej być zaskoczonym, że sama eksploatacja jest tematem. Przecież to takie potoczne słowo...
sobota, 05 listopada 2016
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa….
Niniejszym zawiadamiam, że Antoni Macierewicz, wspólnie i w porozumieniu ze swoimi współpracownikami w trybie ciągłym popełnia przestępstwo polegające na fałszowaniu dowodów dotyczących katastrofy smoleńskiej. W tym celu stworzył zespół pseudofachowców z osób nie mających kwalifikacji wypadkoznawczych, ani naukowych w danym obszarze. Zarówno ten zespół, jak i inni z tej opcji politycznej udają, że moich opinii nie ma, mimo że zostały im dostarczone, a wszelkie czynności są prowadzone zawsze w tym kierunku, żeby się zemścić na poprzedniej opcji politycznej i zatrzeć wskazania na winę decydentów, a w szczególności prezydenta Lecha Kaczyńskiego, brata-bliźniaka Jarosława, który dowodzi miesięcznicami wmawiając ludziom, że jeszcze nie znamy prawdy. Czynności te prowadzone są za pieniądze podatników.
poniedziałek, 31 października 2016
Zapiekłość inżyniera eksploatacji, przyjaciela Anodiny i Agory (2)
Nie jest tak, że dobro i zło są czymś osobnym. One zawsze dzieją się razem, a ważne są proporcje między nimi. To zjawisko służy do maskowania niewłaściwych zjawisk i przykrywania rzeczywistego stanu rzeczy przy wykorzystaniu stanowiska. Zawsze można powiedzieć, że wg oceny przełożonego ktoś jest choćby częściowo głupi i użyć przeciw niemu systemu prawnego, albo tłumu tych co nie chcą wchodzić w konflikt lub którym pochlebia głupota przełożonego. Wtedy jestem dobry gdy się zgadzam (ludzie intuicyjnie mogą przecież dojść do prawidłowych rozwiązań, ale często nie potrafią nawet zrozumieć, że nie potrafią). Dalej już poleci... Ciężko chory system prawny dobije faceta.
czwartek, 13 października 2016
Zapiekłość inżyniera eksploatacji, przyjaciela Anodiny i Agory (1)
Wydawać by się mogło, ze zawód inżyniera eksploatacji (ze specjalizacjami odpowiednimi) jest bezpieczny, bo powinien dawać pracę wszędzie. Otóż tak nie jest! Przede wszystkim prawie żadne ogłoszenia nie dotyczą takich stanowisk, a jeśli już to ważniejsza, niż nawet wybitna fachowość, okazuje się znajomość angielskiego oraz Excela. Przecież potrzebne tabelki, a pracodawcy nie chce się udzielać wsparcia technicznego pracownikom merytotycznym. Zupełnie tak, jakby profesjonalna eksploatacja to był tylko taki dodatek do tych prostych umiejętności.
niedziela, 09 października 2016
Wydawać by się mogło
Wydawać by się mogło, że po tylu latach pisania o eksploatacji tu i tam, zmiany w myśleniu powinny być zasadnicze. Niestety, po raz kolejny miałem okazję usłyszeć, że to w ogóle nieważne co piszę, bo liczy się tylko to co wojna i komuna spieprzyła i co ciągle funkcjonuje jako urzędowe.
piątek, 30 września 2016
Metro na Grochowie-nie-Pradze-Pd. Projektowanie po warszawsku po raz kolejny
Wielokrotnie pisałem o tym skąd się wzięły i ile są warte projekty metra czy tramwaju „na Gocław”. Dziś przypomnę jak to wykombinowano metro, a o tramwaju jeszcze przyjdzie czas po propagandowym spotkaniu w ratuszu, gdzie tzw. specjaliści i działacze oczekiwali, żeby ekspert się zamknął. Należy wszystkim pogratulować „społecznej” postawy. Dlatego burmistrz może potem mówić co mówi.
poniedziałek, 19 września 2016
Nowe „dowody” Macierewicza i kolegów, czyli – jak zawsze
Ponieważ dochodzenia i dochodzeniowcy to ważne rzeczy w procesach eksploatacji trzeba tu umieścić i ten tekst opublikowany w Progress for Poland kilka dni temu, po pseudokonferencji podokomisji MON. Każdy musi się dowiedzieć na co wydawana są ich pieniądze przez niekompetentne osoby. Smutne to widowisko, które podoba się np. Małgorzacie Gosiewskiej, czy Janowi Marii Jackowskiemu, co to twierdzą, że PO zawsze kłamała i nie wiemy co się stało w Smoleńsku. Wczoraj dotarł do mnie filmik z informacją lotniczego redaktora Setlaka, który opisuje wiele katastrof typu smoleńskiego, a więc spowodowanych zejściem zbyt nisko oraz uszkodzeniem skrzydła. Powodowało to zawsze odwrócenie się na plecy.... Rzecz byłą publikowana na smolensk.gov.pl.
poniedziałek, 12 września 2016
Zdymisjonowany wiceprezydent się skarży, że to podłość
No nieeee! Tenże wiceprezydent Jacek Wojciechowicz podle mnie potraktował zarówno kiedyś, jak i teraz, w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dziękuję za zaproszenie i kolejne udawanie, że nie ma sprawy.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 35
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl