czwartek, 21 czerwca 2018
Sympatyczne pyski autobusów a ciepła woda Tuska
Powiedzenie show must go on [przedstawienie musi trwać] nie dotyczy tylko tego, co w teatrze, czy w sali koncertowej. Zawiera ono w sobie ogólną zasadę, bo przecież swego rodzaju przedstawienia eksploatacyjne dla innych ludzie robią wszędzie. Zawiera ono w sobie trwałość, podtrzymywalność przez zaplanowany czas. Niemożność przerwania, bo wtedy całość jest do bani. Tylko nagrania można cyzelować kawałkami. Eksploatacja, działalność techniczno-ekonomiczna musi trwać, czyli być podtrzymywalna przez planowany okres, czyli często stale. Sustainable po prostu.
poniedziałek, 11 czerwca 2018
Eksploatacja na chama czyli naprawa dodatkowego parkingu
Jak obserwuję – większość czytelników nie rozumie po co ja to piszę i traktuje rzecz ciekawostkowo, nie uważając za stosowane rozpowszechniać tej wiedzy, ani wyciągać wniosków dla siebie. Jest to zjawisko ponure, bo przecież wiedza o eksploatacji jest potrzebna wszędzie do poprawy jakości życia, która wynika ze sprawności procesów eksploatacyjnych. Nawet jeśli realizatorzy sobie z tego nie zdają sprawy. To z braków kompetencji eksploatacyjnych, adekwatnych do wykonywanej pracy (choćby intuicyjnych) wynikają wszystkie bzdury tego świata. Jedną z nich jest opowiadanie o ekologii w zupełnym oderwaniu od reszty inżynierii eksploatacji. Ludzie nie rozumieją prostej prawdy: eksploatacja czegokolwiek jest eksploatacja środowiska. Skutki są m. in. takie jak poniżej:
wtorek, 29 maja 2018
Jak łatwo zepsuć system (III)
Mapa topograficzna w skali 1:10000 jest wielkoskalowym urzędowym opracowaniem kartograficznym, sporządzanym i aktualizowanym w sposób jednolity dla całego kraju. Inwokację tę celowo publikuję na początku, żebyśmy wiedzieli z czym majmy do czynienia. Po prostu urzędowo sieje się błędy, co służy nadzorującym bałagan nazewniczy – władzom, które opędzają się przed prawdą na różne sposoby. Kierownicy eksploatacji zamiast poprawiać jakość nadzorują bajzel. Tu widać to dokładnie, ale tego typu zjawiska są w każdej dziedzinie, najczęściej trudnej do zrozumienia dla postronnych. Trzeba więc to opisywać, aby ludzie jak najlepiej rozumieli kogo wybierają i komu płacą.
środa, 23 maja 2018
Jak łatwo zepsuć system (II)
Na początku wieku (tysiąclecia) stworzono Miejski System Informacji, który ma w sobie pełno błędów. O tym napiszę oddzielnie, bo to przecież kuriozum, że „fachowcy” nie umieją zrobić tak prostej rzeczy. Nigdy on nie został dokończony, zwłaszcza na peryferiach. Teraz ocieplanie domów jest okazją do dalszego psucia. Nikt tego nie pilnuje, choć przecież do zadania m. in. dla straży miejskiej i eksploatującego Zarządu Dróg Miejskich.
niedziela, 13 maja 2018
Jak łatwo zepsuć system (I)
Jak wiadomo miasteczko Wesoła weszło do Warszawy POD WARUNKIEM zachowania nazw ulic nawet tych, które już w Warszawie występują. Po prostu pod warunkiem zdemolowania istniejącego od lat systemu. Mieszkańcy wymusili to dla siebie, w ogóle nie interesując się tego skutkami dla innych.
środa, 02 maja 2018
Artur Gruntman się wypowiedział na mój temat i ważnych spraw dzielnicy (III – ost.)
Jak zareagował Gruntman na niniejszą publikację? Czy np. przeprosił za swoje obcesowe i bzdurne teksty? Ależ skąd! I nawet to niewielu razi, że takie rzeczy wypisuje działacz i historyk (nie wiem czy to prawda, bo z zachowania nie widać). Zemścił się na mnie oświadczeniem takim:
czwartek, 26 kwietnia 2018
Artur Gruntman się wypowiedział na mój temat i ważnych spraw dzielnicy (II)
Samozadowolenie jest duże w przeciwieństwie do zrozumienia tego co piszę. Z tego co wypisuje pan Gruntman po tym, jak mu donieśli, o tym, że jednak nie przemilczałem jego wypocin można się zorientować, że w ogóle on nie potrzebuje wiedzy eksploatacyjnej. Tylko się przejmuje tym co kiedyś widział w kontekście Nowoczesnej. Nie ma na ten temat bieżących wiadomości. W ogóle się dziwi, że ktoś się sprzeciwił jego bzdurom i usiłuje twierdzić, że deszcz pada... Bardzo się martwi o to, kto mi pozwolił być ekspertem, bo przecież nie ma pojęcia o tym, czy nim jestem. Właśnie dlatego, że jestem ekspertem byłem zdolny zauważyć i opisać te nieprawidłowości...To naprawdę jest ciężka choroba wielu ludzi, że tylko kombinują, żeby być w jakimś układzie i nie narażać się.
niedziela, 22 kwietnia 2018
Artur Gruntman się wypowiedział na mój temat i ważnych spraw dzielnicy (I)
Jest to jak najbardziej sprawa eksploatacyjna i dlatego ten tekst publikuję na tym blogu. Niejeden ma takie wydarzenia w swoim życiu i nie wie jak sobie radzić z tym. Bo jest bardzo trudno sobie z tym radzić. Niejednemu przyda się to do oceny kandydatów w wyborach.
niedziela, 15 kwietnia 2018
Macierewicz z grupą kolesi anulowali raport komisji powypadkowej
Hucpa smoleńska trwa: grupa kolesi Macierewicza zorganizowała tzw. konferencję prasową dzień po odsłonięciu pomnika schodów do nieba. W czasie jej trwania „anulowała” sobie infantylnie raport polskiej komisji smoleńskiej, bo nie lubi Laska i Millera. Zrobili rzecz bezprawną, a właściwie niemożliwą, bo przecież to dokument państwowy. Po prostu sobie powiedzieli, że anulują, co zresztą rząd zdjął z witryny rządowej już dawno. Każdą opinię można weryfikować, a nawet negować, ale drogą prawną, a nie wg widzimisię. Powinno to być oczywiste dla ciągle twierdzących, że mają jakiś związek z dobrą zmianą.
sobota, 31 marca 2018
Autorytet
Ostatnio, w jednej z pseudodyskusji ktoś chciał mi zamknąć usta jakimś tekstem znanego autora, którego miałem okazję skrytykować, jako że wg moich ustaleń w jego tekstach bywają błędy. Mogą one przecież zawsze się zdarzyć i dyskusja naukowa musi trwać, by bezustannie weryfikować wszystko, co jest w obiegu. Znamy skutki siłowego utrzymywania prawd np. dyktowanych także przez Kościół, np. że Słońce obiega Ziemię, albo że Ziemia jest płaska na czterech słoniach. Jak wielką cenę płacili ci, którzy właściwie przywracali wiedzę starożytną, jako burzyciele nauk kościelnych. Kościół miał swój index librorum prohibitorum (spis ksiąg zakazanych), gdzie trafiały dzieła wybitne wręcz. Osoby wybitne, faktycznie pionierzy (pionierki) nauki, jako nierozumiane przez tłum, któremu się nie zgadzało z tym co jest w obiegu ulicznym, bywały palone na stosie.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl