środa, 26 kwietnia 2017
Nieustająco o współpracy
Stykając się z różnymi ludźmi mam nadzieję, że znajdą się wśród nich współpracownicy. Piszę ciągle o potrzebie wymiany myśli i współpracy w działaniu, które są niezbędne do osiągnięcia lepszych efektów na zasadzie synergii.
środa, 19 kwietnia 2017
Inspektor nadzoru technicznego i eksploatacji pojazdów kolejowych
Czytając ogłoszenia o pracy, w tym instytucji centralnych, które powinny dawać przykład widzę ciągle nieporadność językową i techniczną. Widać od razu, że kierownikami eksploatacji są ludzie nie mający wystarczających kompetencji. Ciągle powtarza się zrost eksploatacja i utrzymanie nie rozumiejąc, że jest to quasikalka z angielskiego operation and maintenance, czyli piszący, ani jego kierownictwo nie rozumie sensu tego po angielsku i po polsku. Pisałem o tym nie raz, że operation to nie jest wcale eksploatacja a maintenance (jedno z najważniejszych słów eksploatacji) nie oznacza zawsze utrzymanie choć tak ładnie się tłumaczy. Pisze się: Znajomość zagadnień dotyczących budowy, eksploatacji i utrzymania pojazdów kolejowych, choć wystarczyłoby budowy i eksploatacji.
wtorek, 11 kwietnia 2017
Studium magisterskie
Pokazano projekty naszej dzielnicy grochowsko-praskiej wg urbanistycznej pracy magisterskiej jednego z działaczy organizacji Miasto Jest Nasze (nie wiem czy tej właściwej, czy tej drugiej). Gdzieś tam jest wystawa, a Gazeta Stołeczna pokazała z zachwytem to i owo. Z opinii wynika, że praca została oceniona na celująco i podobno ma potencjał doktorski.
środa, 05 kwietnia 2017
Stan wyższej konieczności
Ważnym elementem projektu eksploatacji każdego systemu czy obiektu jest stan wyższej konieczności, który zawsze może wystąpić. Jest ona zawarty w przysłowiu: nie czas żałować drzew, gdy płonie las. Jest on zapisany prawnie, by nie nadużywać tego go do złych celów (wykorzystuję cytaty z internetu).A oto jego opis w prawie karnym:
sobota, 25 marca 2017
Aglomeracja-metropolia warszawska
Przymiarki do utworzenia organizmów obejmujących tereny polskich aglomeracji trwają już od dłuższego czasu. Ustawę metropolitalną stworzyła już poprzednia koalicja, niestety za późno. Jej realizacja trafiła na zmianę władzy. Teraz kwestionuje się wszystko, co zrobili poprzednicy. Ustawa ta (miała dotyczyć wszystkich trzech aglomeracji-konurbacji) już jest nieważna. Obecny rząd stwierdził po raz kolejny, że jest najmądrzejszy i może wszystko. Przyjęto ustawę dla konurbacji śląskiej, a teraz trwają przymiarki do aglomeracji warszawskiej. Projekt posła Sasina, gdzie warszawska aglomeracja jest nazywana Warszawą i ma mieć prawa powiatu, w odróżnieniu od Warszawy, która ma być już tylko gminą, a nie gminą-powiatem mas liczne absurdy.
sobota, 18 marca 2017
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś tam nie było !!!!
Nieraz pisałem o tym, że to przysłowia zawierają główne zasady eksploatacji. Jako takie jednak są lekceważone jako takie tam powiedzonka. Na przykładzie przysłowia tytułowego można jednak pokazać jak to jest prawdziwe. Nieraz przecież pisałem, że eksploatacja trwa (show must go on) niezależnie od tego kto ją prowadzi – czyli jakie operator, uczestnik ma kompetencje eksploatacyjne. Oznacza to wprost, że jeśli jest on człowiekiem o wysokich, adekwatnych do sytuacji kompetencjach to jakoś procesu, czy eksploatacyjność tworzonych rzeczy są wysokie. Wraz z maleniem kompetencji eksploatacyjnych, zwłaszcza personelu kierowniczego, jakość czy eksploatacyjność spadają do poziomu „jakoś”. Więc jakoś tam jest, ale to może oznaczać ruinę.
poniedziałek, 13 marca 2017
Blog wyeksploatowany ?
Taki "dowcipny" komentarz ktoś zamieścił pod poprzednim felietonem. Pokazał tym samy, że nie rozumie o czym tu jest. Po prostu oczekiwał ciekawostek dnia, albo czegoś podobnego. Wielokrotnie zwracałem uwagę, że blog ten nie jest codziennikiem, a zbiorem wiedzy wszędzie potrzebnej - o eksploatacji. To od tego zależy jakość eksploatacji wszystkich systemów i poziom gospodarki. Od tego, czy rozwój odbywa się drogą domyślania się jak powinno być, czy też świadomej wiedzy co jest ważne.
poniedziałek, 06 marca 2017
To naprawdę problem
Śledzenie moich blogów o różnych zupełnie zakresach ciągle nie ma tego zakresu co trzeba i wiąże się raczej z moją osobą, a nie z wiedzą w nich przedstawianą. Poszukiwanie ciekawostek to nie tutaj. Piszę to po to, aby był dostęp do wiedzy, która ciągle jest mało znana, a jeśli już - jest mylona z własną intuicją i układami.
niedziela, 19 lutego 2017
List z 2013 r. do Hanny Gronkiewicz-Waltz
Opublikowany w Progress for Poland warto pokazać i tutaj: takie postępowanie kierowników eksploatacji różnych poziomów jest istotnym powodem spowalniania procesów rozwojowych. Eliminuje się w ten sposób najbardziej innowacyjnych ludzi, zresztą bełkocząc innowacyjności, bo to ładne hasło. Tak działa niewłaściwe definiowanie sposobów działania podwładnych.
piątek, 10 lutego 2017
Przejazd zalany bełkotem.
Bardzo głośna jest tragedia państwa Osuchów ze wsi Pniewite w okolicy Torunia, którzy byli zmuszeni do kursowania samochodem przez przejazd, który był faktycznie maszyną do rosyjskiej ruletki. Za którymś razem pociąg trafił w ich samochód zabijając ich dzieci. Matka ciężko ranna była w śpiączce. Prokuratura toruńska postanowiła ją oskarżyć o spowodowanie tego wypadku, mimo że była ona, w poprzednim okresie w pełni świadoma zagrożenia. Występowała do władz z zawiadomieniami o tym. Post factum okazało się, że przejazd w ogóle nie powinien tu istnieć!
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl