sobota, 25 marca 2017
Aglomeracja-metropolia warszawska
Przymiarki do utworzenia organizmów obejmujących tereny polskich aglomeracji trwają już od dłuższego czasu. Ustawę metropolitalną stworzyła już poprzednia koalicja, niestety za późno. Jej realizacja trafiła na zmianę władzy. Teraz kwestionuje się wszystko, co zrobili poprzednicy. Ustawa ta (miała dotyczyć wszystkich trzech aglomeracji-konurbacji) już jest nieważna. Obecny rząd stwierdził po raz kolejny, że jest najmądrzejszy i może wszystko. Przyjęto ustawę dla konurbacji śląskiej, a teraz trwają przymiarki do aglomeracji warszawskiej. Projekt posła Sasina, gdzie warszawska aglomeracja jest nazywana Warszawą i ma mieć prawa powiatu, w odróżnieniu od Warszawy, która ma być już tylko gminą, a nie gminą-powiatem mas liczne absurdy.
sobota, 18 marca 2017
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś tam nie było !!!!
Nieraz pisałem o tym, że to przysłowia zawierają główne zasady eksploatacji. Jako takie jednak są lekceważone jako takie tam powiedzonka. Na przykładzie przysłowia tytułowego można jednak pokazać jak to jest prawdziwe. Nieraz przecież pisałem, że eksploatacja trwa (show must go on) niezależnie od tego kto ją prowadzi – czyli jakie operator, uczestnik ma kompetencje eksploatacyjne. Oznacza to wprost, że jeśli jest on człowiekiem o wysokich, adekwatnych do sytuacji kompetencjach to jakoś procesu, czy eksploatacyjność tworzonych rzeczy są wysokie. Wraz z maleniem kompetencji eksploatacyjnych, zwłaszcza personelu kierowniczego, jakość czy eksploatacyjność spadają do poziomu „jakoś”. Więc jakoś tam jest, ale to może oznaczać ruinę.
poniedziałek, 13 marca 2017
Blog wyeksploatowany ?
Taki "dowcipny" komentarz ktoś zamieścił pod poprzednim felietonem. Pokazał tym samy, że nie rozumie o czym tu jest. Po prostu oczekiwał ciekawostek dnia, albo czegoś podobnego. Wielokrotnie zwracałem uwagę, że blog ten nie jest codziennikiem, a zbiorem wiedzy wszędzie potrzebnej - o eksploatacji. To od tego zależy jakość eksploatacji wszystkich systemów i poziom gospodarki. Od tego, czy rozwój odbywa się drogą domyślania się jak powinno być, czy też świadomej wiedzy co jest ważne.
poniedziałek, 06 marca 2017
To naprawdę problem
Śledzenie moich blogów o różnych zupełnie zakresach ciągle nie ma tego zakresu co trzeba i wiąże się raczej z moją osobą, a nie z wiedzą w nich przedstawianą. Poszukiwanie ciekawostek to nie tutaj. Piszę to po to, aby był dostęp do wiedzy, która ciągle jest mało znana, a jeśli już - jest mylona z własną intuicją i układami.
niedziela, 19 lutego 2017
List z 2013 r. do Hanny Gronkiewicz-Waltz
Opublikowany w Progress for Poland warto pokazać i tutaj: takie postępowanie kierowników eksploatacji różnych poziomów jest istotnym powodem spowalniania procesów rozwojowych. Eliminuje się w ten sposób najbardziej innowacyjnych ludzi, zresztą bełkocząc innowacyjności, bo to ładne hasło. Tak działa niewłaściwe definiowanie sposobów działania podwładnych.
piątek, 10 lutego 2017
Przejazd zalany bełkotem.
Bardzo głośna jest tragedia państwa Osuchów ze wsi Pniewite w okolicy Torunia, którzy byli zmuszeni do kursowania samochodem przez przejazd, który był faktycznie maszyną do rosyjskiej ruletki. Za którymś razem pociąg trafił w ich samochód zabijając ich dzieci. Matka ciężko ranna była w śpiączce. Prokuratura toruńska postanowiła ją oskarżyć o spowodowanie tego wypadku, mimo że była ona, w poprzednim okresie w pełni świadoma zagrożenia. Występowała do władz z zawiadomieniami o tym. Post factum okazało się, że przejazd w ogóle nie powinien tu istnieć!
czwartek, 02 lutego 2017
I znów o III linii metra
Nie tak dawno redaktor Ossowski (na blogu Autobus Czerwony i w Gazecie Stołecznej) opublikował tekst o tym, że trzeba pracować nad nowym projektem metra. I wszystko fajnie, bo przecież ja o to walczę od lat, ale czemu jako jakaś nowość autorstwa Redaktora ma to funkcjonować? Piszę przecież, że stacja Stadion Narodowy to straty 150 000 000 zł. Wynika ona z poprzednio projektowanego układu linii, gdzie jedna miała iść prawie do Ząbek. Zakwestionowanie tego przebiegu m. in. przeze mnie spowodowało zagięcie linii do Tarchomina na Bródno, a tej do Ząbek wręcz do tyłu – na Gocław i Julianów. Potem skrócono do Gocławia nie czyniąc żadnych poprawek. Nikt o tym nie pisał prócz mnie i dlatego trwa udawanie, że wszystko jest w porządku. Utrzymuje tak Ratusz, który nigdy nie przyznaje się do błędu jeśli nie ma dużej siły.
czwartek, 26 stycznia 2017
Demagogia tramwajowa - demonstracje k. Chicago's pizza
W ostatnią niedzielę odbyły się w al. Waszyngtona, w rejonie przystanku Park Skaryszewski dwie demonstracje – przeciw i za tramwajem „na Gocław”. Na rogu ulic zebrał się spory tłumek z różnymi kolorowymi transparencikami i mikrofonem. Druga demonstracja była widoczna z daleka w rejonie wyjścia chodnika biegnącego wzdłuż Kanału. Miała jeden transparent o treści „Tramwaj musi pojechać” i głośnik ręczny. Gdy się pojawili poszedł pomruk: idą ci od Wieremiejczyka. Cieszę się, że mogłem widzieć na własne oczy co tam się działo. Żadna relacja nie oddała rzeczywistości. Po raz kolejny widziałem jak to tworzy się problemy pozorując jakieś fachowe działania. Także jak się szkaluje ludzi i manipuluje, żeby było „co trzeba”.
niedziela, 15 stycznia 2017
Kontekst eksploatacyjny działań społecznych
Dziś właśnie odbywa się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku mamy okazję widzieć niestandardowe działania mające na celu zwiększyć potencjał eksploatacyjny służby zdrowia. Jak się okazuje samo jego budowanie przy pomocy standardowych działań państwa jest niewystarczające.
piątek, 06 stycznia 2017
Nazwy przystanków przystacyjnych
W Warszawie jest węzeł przystankowy o nazwie PKP WKD Al. Jerozolimskie...Znajduje się on w miejscu gdzie na stacji aglomeracyjnej Al. Jerozolimskie spotykają się linie kolejowe. Kolei głównej, po której poruszają się pociągi regionalne (operator Koleje Mazowieckie) oraz kolei miejskiej (operator szybka Kolej Miejska) oraz wydzielonej linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej, która z pewnością kiedyś zostanie włączona do systemu aglomeracyjnego.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 36
Tagi
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl