Blog > Komentarze do wpisu
Nasze śmieci są już w nas
Wielokrotnie zwracałem uwagę na to, że ekologia nie jest czynnikiem zewnętrznym i musi być uwzględniana w każdej technologii. Eksploatacja czegokolwiek jest eksploatacją środowiska. Wszystko jest środowiskiem, bo eksploatacja odbywa się wszędzie. Chodzi tylko o jej jakość. Można w ogóle nie używać słowa ekologia, gdy się działa profesjonalnie!

Obudziliśmy się z ręką w nocniku: nasze superplastiki się odnalazły – jako wyspa wielkości wielu Polsk, sięgająca 30 metrów w głąb. Dzięki obecności plastików w morzach giną zwierzęta, a także dostają się one do ich organizmów, a za ich pośrednictwem – do naszych.

Właśnie Unia Europejska wydaje zakazy stosowania jednorazówek, ale jest to oczywiście za późno. Ponadto zawsze będą kraje, które to lekceważą. Mamy więc międzynarodowy problem eksploatacyjny dowodnie pokazujący, że koszty zewnętrzne trzeba liczyć od samego początku. Także koszty po zakończeniu eksploatacji, czyli kasacji, wyrzuceniu na śmieci.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=LbH2NzcEvX0

Przez wiele lat wielu ludzi było przekonanych, że przecież to tak elegancko wywalać co chwilę śmieci. Dzięki temu można je znaleźć zarówno w Rowie Mariańskim jak i w tych wyspach na oceanie. Nawet takie z lat 1960. 

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji

 

 środa, 07 listopada 2018, aph521

Polecane wpisy

(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl