Blog > Komentarze do wpisu
Bądź se ekspertem, ale mów te głupoty co ja
Nie tak dawno, po zwróceniu uwagi (jako ekspert) na zasadnicze błędy projektu bodajże tramwaju „działkowego” na Gocław pewien Damian Paprocki odpyskował mi uroczo, no powiedzmy głupawo: a skąd wniosek że to wiedza potoczna? To samo mogę powiedzieć o Twej. Widać jacy znawcy w Polsce są. Gdzie to jesteś ekspertem? Dla PLK? Jakoś słabo ekspertujesz, skoro nikt twych opinii w życie nie wdraża, a i cywilizowane kraje zupełnie inaczej podchodzą do spawy. Przerażają mnie teksty pseudo-ekspertów, którym się wydaje, a świat się zmienia.

Za jakiś czas z profilu metro na Gocław, w podobnej sytuacji odpyskowano mi w niemniej uroczy sposób (chamstwo zastępuje jakąkolwiek współpracę we wszystkich tematach), karząc mnie za to,. że się powołuję na to, co pisałem w ostatnich latach. A czemu mam cię czytać, a kim ty jesteś. Sądząc po stylu to mógł być ten sam aktywista co wyżej. Od razu widać, że nie ma pojęcia co to jest ekspert o jak należy weryfikować ekspertów, a także z kulturą ogólną słabo. Najczęściej tak leci ze środowisk prawicowych i nieuków.

Wagon 0000 pociągu 101 SKMWA

Jako "nieekspert" tworzyłem kolej miejską w Warszawie, także odbierając te pociągi. Nr 101 (wagon 0000) to pierwszy z nich.

Zwracałem dokładnie uwagę na to, że radny Lasocki (z Gocławia) promuje bardzo zły projekt metra na Gocław, nigdy się nie porozumiewając z ekspertem, który jako jedyny przynosi prawdziwe wiadomości. M. in. tę, że projekt ten to jest zagięta w ostatniej chwili linia do Ząbek (wzdłuż kolejowej linii wileńskiej. Wielokrotnie to wyjaśniałem – bezskutecznie. Projektanci to ukrywają, jak też okoliczności powstania podwójnej stacji Stadion Narodowy (dawniej Praga Centrum). Nawet z tego, co piszę ci ludzie nie potrafią zrozumieć. Nawet obrazków. W sprawy polityczne już nie wchodzę.

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacjipiątek, 05 października 2018, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
2018/10/20 16:54:52
Bardzo ciekawy tekst, wiele można z niego wynieść do życia codziennego. Miło się czyta Twojego bloga :)
-
Gość: RJW, *.adsl.inetia.pl
2019/02/23 14:10:35
Okazuje się, że sprawa wadliwego prowadzenia projektu trzeciej linii metra jednak dociera tu i tam. Starajmy się dalej.
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl