Blog > Komentarze do wpisu
Przejście dla pieszych tylko po pasach?
Na jednej z rozpraw, gdzie byłem biegłym rozważano uderzenie samochodem pieszego, który podobno był 20 cm od pasów i samochód nie mógł wyhamować. Wskazałem, że przecież samochód jadący tak prędko może uderzyć podobnie przed pasami, jak i na pasach.

Pieszy może się znaleźć obok pasów z różnych powodów, bo przecież na przejściu może być dziura, roboty drogowe, a ostatnio manią jest ich odsuwanie na dużą odległość od skrzyżowania. No i taką sytuację mogę pokazać znów. Kałuża na całej szerokości pasów.

Pasy z kałużą

Przejście namalowane wyznacza rejon, gdzie mogą się znaleźć ludzie. kierowca musi uważać z założenia, a nie zajmować się wymierzaniem gdzie jest pieszy. Jasne, że wbiegający przed pojazd jest zagrożeniem dla siebie i dla kierowcy, ale też kierowca musi sobie zdawać sprawę, jak zachowują się piesi.

Cieszy częste teraz ustępowanie pieszym przez samochody, gdy tylko się zbliżą do pasów. Szanujmy się więc nawzajem: nie prowokując trudnych dla kierowców sytuacji.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że służby eksploatacyjne muszą takie miejsca lokalizować i uniemożliwiać tworzenia się kałuż. Niestety: bywa, że odpływy są pod górę i latami tak zostaje.

piątek, 12 stycznia 2018, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: RJW, *.adsl.inetia.pl
2018/01/17 22:10:10
Drobne opady śniegu stworzyły kałuże na wszystkich prawie przejściach i to większe niż te na zdjęciu. Jak mają chodzić piesi?
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl