Blog > Komentarze do wpisu
Przejścia dla pieszych wg kierowników eksploatacji
Przy końcu roku warto wspomnieć jeszcze raz o tym jak to działają nasi kierownicy eksploatacji w dzielnicy Grochów-nie-Praga-Pd. Ostatnimi czasy różne malowanko-przesuwanki dotknęły wiele lokalnych ulic. Przypomnijmy sobie po co są wyznaczane przejścia dla pieszych i jak to się ma do życia codziennego.

Na zdjęciu pierwszym widać jak pani przechodzi przez ul. Majdańską wzdłuż dawnego przejścia po osi chodnika ulicy Igańskiej. Otóż nie tak dawno jakiś "specjalista" wpadł na pomysł, żeby przejście odsunąć o tego skrzyżowania. Stare przejście zostało dokładnie usunięte, jak widać. Specjalista działa przy wielu (nie wszystkich) skrzyżowaniach lokalnych. Lubi odsuwać pasy od skrzyżowań, tak, żeby ludzie musieli chodzić zygzaczkiem i żeby za dużo nie widzieli. Pasy są często zasłonięte przez płoty i budynki. Ale czy piesi muszą? Chodzą tak jak to jest naturalnie: z narożnika, na wprost chodnika jest najprościej i jest najlepsza widoczność we wszystkie strony. Widać jak idzie pani na zdjęciu. Dla kierowców jest to pewna dezorientacja, ale też ustępują tak idącym.

 Igańska od Majdańskiej

Fot. Rafał Wodzicki

Na zdjęciu drugim (z Mlądzkiej wzdłuż Sulejkowskiej) widać, że na tym skrzyżowaniu "specjalista" nie działał. Przejścia są tam gdzie powinny być, czyli z narożników. Niestety, ale nie udało się zapewnić odpowiedniego odpływu wody i kałuże sobie stoją długo właśnie na pasach. Oznacza to, że pieszy musi przechodzić często poza pasami. Nie wie, że wielu biegłych potrafi przed sądami twierdzić, że jeśli nie był na pasach to znaczy, że nie przechodził po przejściu.

 Sulejkowska

Fot. Rafał Wodzicki (w miejscu domu z wykuszem była prawdziwa kwatera gen. Chłopickiego w czasie bitwy grochowskiej).

I to by było na tyle. Jak to jest, że kierownicy eksploatacji nie wiedzą jak się powinno tworzyć przejścia. Często można sobie to darować i przejść się nie maluje na wielu skrzyżowaniach. Przecież wiadomo, że niewielkie uliczki podlegają prostemu prawu: przechodzi się przy skrzyżowaniu. Jak to widać na historycznym wskaźniku z czasów PRL.

Strzałka z PRL

środa, 28 grudnia 2016, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
2016/12/28 18:50:36
No i zapomniałem! Ci specjaliści stawiają widoczne lasy znaków drogowych i myślą, że od tego będzie bezpiecznie! Nie będzie. Będzie to kosztowało. My zapłacimy.
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl