Blog > Komentarze do wpisu
Zapiekłość inżyniera eksploatacji, przyjaciela Anodiny i Agory (2)
Nie jest tak, że dobro i zło są czymś osobnym. One zawsze dzieją się razem, a ważne są proporcje między nimi. To zjawisko służy do maskowania niewłaściwych zjawisk i przykrywania rzeczywistego stanu rzeczy przy wykorzystaniu stanowiska. Zawsze można powiedzieć, że wg oceny przełożonego ktoś jest choćby częściowo głupi i użyć przeciw niemu systemu prawnego, albo tłumu tych co nie chcą wchodzić w konflikt lub którym pochlebia głupota przełożonego. Wtedy jestem dobry gdy się zgadzam (ludzie intuicyjnie mogą przecież dojść do prawidłowych rozwiązań, ale często nie potrafią nawet zrozumieć, że nie potrafią). Dalej już poleci... Ciężko chory system prawny dobije faceta.

 

Użyłem tu słowa tłum, po angielsku mob. Stąd jest słowo mobbing. Tłumowi wystarczy pokazać, że ktoś jest niesłuszny dla satrapy. Rzadko kto stanie u boku takiego, bo przecież grozi to takim samym atakiem. Próby zastraszenia, ośmieszenia, a także udawanie, że nic ważnego nie powiedział, albo, że wcale go nie ma. Zawsze można powiedzieć, że bez tego specjalisty eksploatacji wszystko toczy się dalej i nic się nie wali. Dzieje się tak przecież też dzięki temu co on zrobił trwałego. I w polityce tak jest, że następcy, opluwając poprzedników korzystają z ich osiągnięć. Przyzwoitość nie jest właściwa każdemu.

Fałszowanie historii jest powszechnym zjawiskiem i jest rzeczą istotną walczyć z tym zjawiskiem. A to oznacza kolejne pretensje.... Po co się narażać, mówi tłum... Jest to istotny element hamowania postępu, bo przecież hamuje dobre ścieżki awansu.

poniedziałek, 31 października 2016, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
2016/11/28 14:14:20
Świetnie napisane!
-
2017/03/08 14:10:59
Prawda, artykuł bardzo ciekawie napisany.
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl