Blog > Komentarze do wpisu
Wolność nauki oznacza przyzwolenie na nieprawdę?
Kolejna emisja skandalicznych pseudonaukowych historii biniendowców nazywanych nie wiadomo dlaczego ekspertami Macierewicza po raz kolejny nie spotkała się z retorsjami środowiska naukowego. Więc warto przypomnieć co to jest nauka i do czego służy. Otóż jest to takie coś, co służy dochodzeniu wszelkimi drogami do prawdy, ale też eliminowaniu kłamców i innych hochsztaplerów, którzy mają trudności ze zrozumieniem prawdy .

Nazywanie szanownych panów kolegujących się z Macierewiczem A. ekspertami, nawet w cudzysłowie - jest poważnym nadużyciem. System naukowy jest także systemem eksploatacyjnym, który szczególnie musi pilnować swoich zasad i procedur, w tym etycznych. Niestety , jest on podatny na różne dziwne zjawiska, wśród których jest obchodzenie nawet zupełnie niewłaściwych zachowań szerokim łukiem. Unikanie otwartej krytyki jest wręcz zasadą. Trudno zgadnąć czy jest to asekuranctwo na wypadek gdyby samemu się miało okazję powiedzieć głupoty, czy też nieumiejętność oceniania ludzi z innych dziedzin nauki?

Więc  na czym polega taka nauka odbywana przecież za nasze pieniądze z podatków? Ma ona służyć ogłupianiu społeczeństwa? Mamy się dziwić różnym kombinatorom na innych stanowiskach, co to wydaje im się, że to normalka, że teraz jest czas układów. Że trzeba się mizdrzyć do różnych wybrańców narodu, a naukę traktować tak jak w bolszewickiej Rosji, gdzie można było udowodnić każdą głupotę by ogłupiać tłum nieszczęśników? Mając gęby pełne frazesów o etyce i prawdzie???

Jak może do tego dojść, że ktoś proponuje debatę z tymi ludźmi? To by oznaczało, że tacy mają kształtować prawidłowe systemy eksploatacyjne, czy też być kierownikami eksploatacji. Mieliby spowalniać rozwój narodu tylko dlatego, że nikt prawie nie ma odwagi im w oczy powiedzieć, że bredzą????

Bardzo przepraszam, ale ja takich kolegów nie chcę mieć jako ja, ale też nie życzę sobie, żeby kłamcy byli pokazywani w telewizji co jakiś czas i jeszcze pokazywali swoje narzędzia do kłamania i podawali ich cenę.... Zachęcam do przeczytania artykułu:

http://progressforpoland.com/tytuly-ekspertow-macierewicza-nic-nie-pomogly/

czwartek, 19 września 2013, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: aph521, *.adsl.inetia.pl
2013/09/20 19:16:52
(C) WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE Katalog-blogow.pl